Haber

Demirtaş: HDP beni gerekçesiz reddetti, HDP: Teklifi farklıydı

Aktif siyaseti bıraktığını açıklayan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Artı Gerçek’e konuşan Demirtaş, cumhurbaşkanlığına aday olmaya hazır olduğunu ancak HDP tarafından sebepsiz yere reddedildiğini söyledi. Demirtaş şunları söyledi:

“Ancak bu teklif gerekçe gösterilmeden reddedildi. Nedenini hala bilmiyorum. Bu tartışmalar sırasında deprem oldu ve ardından süreç aday gösterilmeme noktasına geldi. Bu karar da Genel Merkez ve Genelkurmay ortaklaşa alındı.” İttifak bileşenleri Önceden bilgilendirildim, elbette bu kararımızın arkasında durduk.”

“14 MAYIS AKŞAMINDA HEM Üzüldüm, Hem Kızdım”

14 Mayıs’ta Yeşil Sol Parti ve Kılıçdaroğlu’nun oylarını görünce hayal kırıklığına uğrayan Demirtaş, Sonuçlara hem üzüldüm, hem de muhalefetin seçim gecesi örgütsüz görünmesine kızdım.söz konusu.

HDP’den yalanlama: KADIN ADAY TEKLİFİ VARDI

HDP Sözcüsü Ebru Günay, Demirtaş’ın adaylık açıklaması hakkında konuştu. Günay, “Yasal statüsü gereği cumhurbaşkanı adaylığı ilgili kurullarımızca değerlendirilmedi. Kadın cumhurbaşkanı adayı önerisi vardı.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu